Bratislava

29.9.2017, piatok, 9:00 - 24:00, vstup voľný

Slávnostné otvorenie festivalu sa bude konať o 18:15 v prítomnosti organizátorov a partnerov podujatia.
Hlavné podujatie festivalu vedy sa uskutoční v priestoroch Starej tržnice, zároveň budú prebiehať súbežne sprievodné podujatia v ďalších lokalitách v rámci Bratislavy. Obsah podujatia tvoria interaktívne prezentácie výskumníkov a inovátorov, a to formou vedeckých stánkov, prednášok, diskusií a hlavný program na pódiu.
V Starej tržnici, V-KLUBe a na námestí SNP pred tržnicou nájdete spolu viac ako 80 vedeckých stánkov, mnoho atraktívnych vystúpení, kretívnych workshopov a zaujímavých prednášok.

Prvýkrát na Slovensku budete môcť privítať britského astrofyzika Matta Taylora, vedúceho misie Rosetta z Európskej vesmírnej agentúry a vypočuť si prednášky venované kvantovému svetu v podaní vedcov z Fyzikálneho ústavu SAV, Centra pre výskum kvantovej informácie. Svoj výnimočný príbeh a cestu k splnenému snu vám prezradí bývalá astronautka NASA Dorothy M. Metcalf – Lindenburger. O tom načo sú nám polyméry, prečo je chémia úžasná a ako dokáže inšpirovať porozpráva Ing. Mária Omastová, DrSc., vedkyňa roka 2016.

Príjemnú koncertnú atmosféru vyčarí mladá hudobná skupina NVMERI a o záverečnú science party sa už tradične postará DJ Tager.

Čítajte viac o programovej ponuke:

Newsletter

Zaregistrovať

Projekt je spolufinancovaný Európskou komisiou v rámci programu Horizont 2020 akciami Marie Sklodowska-Curie.

Festival vedy  - Európska noc výskumníkov 2016 - 2017, Grantová zmluva, č. 723000

Novinky

všetky novinky

Darujte 2% pre FESTIVAL VEDY

Aj v roku 2018 môžete prispieť 2% na podporu a popularizáciu slovenskej vedy v spoločnosti. Ako sme využili 2% v minulosti? V roku 2017 Vaše 2% pomohli zorganizovať podujatie...