Video-súťaž: Výskumník – pouličník

Výskumník – pouličník: video-súťaž Noci výskumníkov 2018 na Facebooku

Ste žiakmi 7.-9. ročníka základných škôl alebo stredoškoláci? Chcete, aby viac ľudí vedelo o vede a výskume? Choďte spolu s Vašim učiteľom do ulíc a inšpirujte okoloidúcich zaujímavým experimentom, ukážte ho svetu a vyhrajte zaujímavé ceny.

Ako sa zapojiť?

Stačí, ak pod dozorom vášho učiteľa predvediete na ulici zaujímavý experiment. Charakter a zložitosť experimentu nie sú rozhodujúce. Najdôležitejšie je, aby bol experiment zaujímavý, mal divákov a aby ste sa do neho zapojili aj vy. Aby ste sa výsledkom mohli pochváliť aj mimo triedy, urobte krátky videozáznam, ktorý zachytí najzaujímavejšiu časť experimentu. Video môže byť dlhé maximálne 180 sekúnd a stačí ho nahrať mobilným telefónom v dobrej kvalite. Nezabudnite si tiež urobiť triednu fotografiu, ktorou pozvete Vašich známych na Európsku noc výskumníkov 28. septembra 2018. Vaše videá do súťaže môžete poslať do 16. septembra 2018 (16:00).

Pravidlá súťaže

Prihlasovací formulár

Newsletter

Zaregistrovať

Projekt je spolufinancovaný Európskou komisiou v rámci programu Horizont 2020 akciami Marie Sklodowska-Curie.

Festival vedy  - Európska noc výskumníkov 2016 - 2017, Grantová zmluva, č. 723000

Novinky

všetky novinky

Darujte 2% pre FESTIVAL VEDY

Aj v roku 2018 môžete prispieť 2% na podporu a popularizáciu slovenskej vedy v spoločnosti. Ako sme využili 2% v minulosti? V roku 2017 Vaše 2% pomohli zorganizovať podujatie...