Lab

Kde: lab.cafe, Námestie SNP 25, 81101 Bratislava

Lab je kreatívny priestor, spájajúci kaviareň, coworking a dielňu do jedného celku. Organizujú sa tu rôzne prednášky a workshopy pre dospelých, aj pre deti. Dielňa, vybavená modernými technológiami, ponúka študentom priestor na prácu na diplomovke a kreatívcom priestor na rozbehnutie vlastného biznisu a tvorbu rôznych projektov. Coworking v kaviarni je ideálnym priestorom na efektívne stretnutia. V kaviarni si prídu na svoje milovníci dobrej kávy, lokálnych vinárov a remeselného piva.
V rámci Európskej noci výskumníkov 2017 nájdete v Labe bohatý program tvorený hravými workshopmi pre deti a zaujímavými prednáškami pre dospelé laické publikum.

Preštudujte si viac o ponúkanom programe:

  • PONUKA WORKSHOPOV

Workshopy sú kapacitne obmedzené. Pre účasť na workshopoch je potrebné vopred sa prihlásiť.

PRIHLASOVANIE NA WORKSHOPY

Workshop Hravé obvody (10:00 - 12:00)

Otvorený workshop pre deti od 6 do 13 rokov zameraný na výrobu interaktívnych pohľadníc pomocou vodivej farby a LED svetielok. Deti sa naučia a sami vytvoria základný elektrický obvod. 

Počet účastníkov: 18

Miesto: Lab.cafe

Workshop hravá hydraulika (13:00-15:00)

Otvorený workshop pre deti od 10 do 15 rokov zameraný na výrobu interaktívnej robotickej ruky. Na výrobu sa použijú v Labe vylaserované súčiastky plus hadičky a striekačky. Deti sa naučia a ako fungujú základy hydrauliky a každé si odnesie domov svoju robotickú ruku. 

Počet účastníkov: 10 

Miesto: Lab.cafe

Workshop 3D fabrikácia (16:00-18:00)

Otvorený workshop pre deti od 10 do 16 rokov zameraný na výrobu a pochopenie základov 3D fabrikácie. Deti sa naučia ako funguje 3D scanovanie a vytlačia si scan. 

Počet účastníkov: 30 počas workshopu 

Miesto: Lab Dielňa (suterén Labu)

Táto aktivita bude následne prebiehať počas celej noci otvorenej dielne.

DoD: Deň a Noc otvorenej dielne (10:00 - 24:00)

Umožníme širokej verejnosti vyskúšať si stroje (laser, 3D tlačiareň, ploter) a vyrobiť si na nich jednoduché produkty. K dispozícii budú profesionáli na obsluhu strojov, grafici na úpravu grafických podkladov. Vďaka nim si budú môcť vyskúšať stroje aj ľudia, ktorí neprešli zaškolením. 

Miesto: Lab Dielňa (suterén Labu)

 

Newsletter

Zaregistrovať

Projekt je spolufinancovaný Európskou komisiou v rámci programu Horizont 2020 akciami Marie Sklodowska-Curie.

Festival vedy  - Európska noc výskumníkov 2016 - 2017, Grantová zmluva, č. 723000

Novinky

všetky novinky

Darujte 2% pre FESTIVAL VEDY

Aj v roku 2018 môžete prispieť 2% na podporu a popularizáciu slovenskej vedy v spoločnosti. Ako sme využili 2% v minulosti? V roku 2017 Vaše 2% pomohli zorganizovať podujatie...